Aktuality

Soutěž o lístky!

Chcete vyrazit na skvělou komedii? V KD Kardašova Řečice je 28. a 29.4. se hraje komedie Klíče na neděli.

O lístky soutěžíme už od pátku 21.4. do středy 26.4. a poté vylosujeme čtyři z vás, kteří získají lístky na páteční a nebo sobotní představení.

Otázka zní: Kdy byl s největší pravděpodobností založen Spolek divadelních ochotníků v Kardašově Řečici?

A.) 1620

B.) 1870

C.) 1993

Správnou odpověď nám zašlete na studio@radioceskakanada.cz, sms: 722 106 107, nebo pište na facebooku. Hodně štěstí!:-)

divadlo

Alfa fí zve na svůj první AlfaBazar!

Jsme hrdým mediálním partnerem této akce!

Alfa fí zve na svůj první AlfaBazar!

Celým pestrým programem bude provázet herečka a moderátorka Sandra Pogodová! Za symbolické ceny zde bude k zakoupení plno krásných kousků z nichž výtěžek půjde pro Klub nemocných cystickou fibrózou.
Chybět nebude ani stylová módní přehlídka těch nejlepších vybraných kousků a vystoupení školní kapely!

plakát_FINÁLNÍ

Velikonoce na Rádiu Česká Kanada!

Pěkné a hlavně fajnové Velikonoce,

program na RČK běží skoro stejně jako obvykle. Změnu čekejte v pondělí, kdy pro Vás chystáme více hudby bez mluveného slova a pokud se ptáte na plán, tak ten je následující: po deváté ráno se podíváme na tiskovou konferenci, která se ve čtvrtek konala k příležitosti středeční rady města Jindřichův Hradec. ve 13:00 je pro vás nechystán Jarní koncert v podání Jindřichohradeckého Symfonického orchestru a v 15:00 se ohlédneme na akci Vajgarský kapr, která se nedávno konala v Jindřichově Hradci. Po celý den nebudou chybět Deníčky Milana Soldána a také to nejlepší z českého humoru v Chechtacím pytlíku.

V úterý už běží klasický program, který startuje v šest ráno pořadem „Dobré ráno, Česká Kanado“

Pěkný den a krásné velikonoce vám přeje celý tým RČK

RCK OBR

Soutěž o Lístky na Tomáše Kluse!

tomas-klus-skladka_denik-630

 

Soutěžíme o lístky na Tomáše Kluse!!
Žádná soutěžní otázka není a stačí nám pouze napsat proč chcete jít na Tomáše Kluse a měli byste vyhrát lístky.
Pište na studio@radioceskakanada.cz, sms 722 106 107 a nebo tady na FB do zpráv. Losujeme už ve čtvrtek 17:00

Tomáš Klus – Jindřichův Hradec – RecyKlus TOUR 2017

Kulturní centrum JITKA – Jindřichův Hradec / 31/3 / pátek

Odpolední RadioMix trochu jinak

17200976_1642762039366815_6843032574912301346_n

Už dnes (7.3.2017) po patnácté odpoledne budeme vzpomínat na skvělého komika, baviče, herce a spisovatele Miloslava (Slávka) Šimka. Ten zemřel 16. února 2004, ale právě dnes by oslavil narozeniny!

Uslyšíte bezvadné scénky u kterých se určitě pobavíte.

► !! SOUTĚŽ S KC JITKA !! ◄

17103653_1642349429408076_6677297125471460638_n

► !! SOUTĚŽ S KC JITKA !! ◄
Xindl X s kapelou a hosty vyráží v sobotu na turné Nový songy s kapelou & starý fláky s kytarou a 11.3. je můžete vidět v Jindřichově Hradci v Kulturní centrum JITKA.
Na koncertě vám představí všechny písně z nové desky kvadratura záchranného kruhu, ale samozřejmě nedojde jen na ně. Pokud chcete lístky, tak nám napište odpověď na soutěžní otázku na meil studio@radioceskakanada.cz, sms 720 106 107, nebo klidně na facebooku do zpráv. Hodně štěstí!

Soutěžní otázku a nápovědy uslyšíte ve vysílání RČK… Tak poslouchejte. Losujeme už v pátek po čtrnácté odpolední 🙂

MISS Sezimovo Ústí 2017

Jsme hrdým mediálním partnerem soutěže krásy – MISS Sezimovo Ústí 2017.

Do 3. ročníku soutěže přišel rekordní počet přihlášek, všechny však nesplňovaly podmínky a pravidla soutěže, a proto byly ze soutěže vyřazeny. Pozvánka na casting byla odeslána více než dvěma desítkám krásných dívek a z nich bylo porotou vybráno 8 finalistek

Vstupenky na finálový večer, který se bude konat 18.3., můžete již nyní zakoupit v předprodeji MěKS Sezimovo Ústí.

miss miss2

MISS Sezimovo Ústí

FCB CHR prodlouzeno (2)

Chcete se stát Miss Sezimovo Ústí?
Přihlášky je možné zasílat na adresu miss@sezimovo-usti.cz nejpozději do 6.2.2017. Do emailu uveďte celé jméno, datum narození, školu (případně zaměstnání) a bydliště. Casting se uskuteční v sobotu 11.2.2017 v sále spektrum v Sezimově Ústí od 15 hodin. Na castingu bude vybráno 10 finalistek, které se o korunku krásy před širokou veřejností utkají na slavnostní finále v sobotu 18.3.2017 od 17:00 hodin!

Olympic v KC JITKA

olypáci
Chcete lístky na Olympic? Tak poslouchejte 103.6 FM a uslyšíte soutěžní otázku – soutěžíme od středy až do pátku (do 16:00hod). V sobotu 4.2. uslyšíte jejich největší hity v KC JITKA – JINDŘICHŮV HRADEC!

Info o koncertu naleznete také na www.kcjitka.cz
Hodně štěstí!

Rádiové vaření s Vendy

vendy jako inteligentní objekt-1

Rádiové vaření s Vendy – Každou sobotu po 16. hodině v premiéře a každou středu v repríze 18:00-19:00.

V sobotu 21.1. můžete i vyhrát prima ceny jako kuchařku a hrníčky, tak nalaďte rádio a žhavte naše kontakty: studio@radioceskakanada.cz, sms 722 106 107 anebo facebook. 🙂

Hodně štěstí!

Novinky ve vysílání!

Od pondělí 16. ledna pro Vás budeme sledovat ještě více sportu nejen na České Kanadě, ale i mimo ní. K tomu budeme pravidelně sledovat sněhové zpravodajství, kolik je kde sněhu, jestli se zasněžuje a novinky ve skiareálech. A další důležitá zpráva je, že nyní nás můžete kontaktovat i na sms čísle 722 106 107… ať máte info k dopravě, nebo pár slov k tématu dne a nebo jen chcete nepsat něco pěkného, tak číslo je tu pro vás.

Mějte fajn den!

Jsme ve vašem kraji s vámi! 🙂

Víkend plný hudby!

big penice

Víkend plný hudby začíná už v pátek. V 19:00 si můžete vychutnat záznam koncertu Pěnice a Pěničky – 3. ZŠ Jindřichův Hradec. V sobotu od 18:30 to bude Koncert swingové kapely BIg Band a Tomáše Savky a v neposlední řadě v neděli od 14:00 to bude záznam koncertu souboru Zanoty.

Přejeme příjemné hudební zážitky!

P.s.: V programu se ještě objeví repríza pořadu chválu vzdávejme (host byla Romana Albrecht Lišková) od deváté v sobotu. Ve 14:00 to budou hráči z BK Lions. V nedělní Dobré společnosti se bude reprízovat rozhovor s Danou Ježkovou z Jindřichohradecké Farní charity. Za mikrofonem se vystřídají Vítek Zeman, Dana Žižková, Lukáš Pohůnek, Jana Formánková, Jitka Ludvíková

 

Soutěž

Skauti rozvezou 23. prosince po celé České republice světýlko, které si i vy můžete připálit na náměstí Míru a odnést s sebou domů. Toto světýlko k nám putuje až z:

a.) Jeruzaléma   b.) Nazaretu    c.) Betléma

Tentokrát pište do pátku 23.12.!! Losujeme po 15. hodině.

 

Soutěž s Informačním střediskem

Který jindřichohradecký rodák je vyobrazen na obálce knihy Nezapomenutelné osobnosti v historii města Jindřichův Hradec?

a) Tomáš Krýza          b) Alois Josef Landfra          c) Adam Václav Michna z Otradovic

Soutěž probíhá od 12.12. od 18.12.

Správné odpovědi posílejte do neděle 18.12. do 15.hodin.

Soutěž s Íčkem!

Co vařila a rozdávala podle legendy Bílá paní v Černé kuchyni na jindřichohradeckém zámku?

a) houbového kubu      b) bramborové placky     c) sladkou kaši

Soutěž probíhá od 5.12. do 11.12.

Losování proběhne v neděli 11.12.po 15 hodině 🙂

Soutěžíme s Íčkem!

I tento týden (28.11. – 04.12.) soutěžíme s informačním střediskem a také městam Jindřichův Hradec.

V neděli 4.12. po 15:00 se bude losovat jeden šťastlivec.

Soutěžní otázka zní: Na kterém poledníku leží město Jindřichův Hradec?

  1. a) patnáctém
  2. b) dvacátem
  3. c) nultém

Soutěž s KC Jitka na skupinu Harlej!

!!! SOUTĚŽ !!!
V sobotu bude mít v Jindřichově Hradci koncert kapela HARLEJ.
Napište nám do zpráv, nebo na meil studio@radioceskakanada.cz správnou odpověď na otázku, kdo je zpěvák skupiny Harlej?
A.) Karel Gott
B.) Tomáš Hrbáček
C.) Dan Hůlka
Hodně štěstí!

harlej

Česko zpívá koledy

Jindřichohradecký deník ve spolupráci s městem Jindřichův Hradec a rádiem Česká Kanada zvou všechny, kteří se chtějí v předvánočním shonu na chvíli zastavit a odpočinout si, na akci Česko zpívá koledy. 14. prosince zazní od 18 hodin napříč celou republikou koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody a Pásli ovce Valaši a také jedna nepovinná, ale velmi oblíbená píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. V Jindřichově Hradci na náměstí Míru začne program již o hodinu dříve. Těšit se můžete na vystoupení dětí z pěveckého sboru 2. základní školy, zazpívá muzikálová zpěvačka Lucie Pragerová a ke koledám zahraje Ukrutanka. Nebude se ale zpívat jenom v Jindřichově Hradci. Přihlášeno je již dalších 23 měst a obcí z celého okresu. Přihlásit se můžete i vy. Stačí napsat na e-mail petra.lejtnarova@denik.cz. Těšíme se na vás.

poutak-top-2016

Jedeme dál!

Už pro Vás vysíláme více jak 5 měsíců a od listopadu dokonce i z nových prostor!!! Studio nyní najdete přímo v centru Jindřichova Hradce v Klášterské ulici ve třetím patře budovy Komerční banky. V polovině prosince pro vás, naše posluchače, zprovozníme další frekvenci. V okolí Dačic nás již brzy naladíte na frekvenci 92,9!

rck_dacice_rgb_peagreen

Spouštíme vysílání!

IMG_7437-iloveimg-convertedRaz, dva, tři, čtyři… Všechny kabely zapadly na správná místa. Všechny spínače jsou ve správných polohách. Všechny počítače tiše předou, všechny systémy běží a
nezlobí. Všechna spojení jsou průchozí. Všechno, včetně naší desítky statečných moderátorů, je připravené. A proto může Rádio Česká Kanada konečně odstartovat.

V sobotu 11. června 2016 v 10 hodin naše slova poprvé protrhnou prázdnotu etéru na frekvenci 103.6 FM. Rádi budeme tento okamžik sdílet s vámi. Budeme se vzájemně poznávat, zjišťovat o sobě informace. Budeme si blíž.

Povídejte si s námi!

Chcete, abychom vám nebo někomu z vašich blízkých věnovali písničku? Po celý den hrajeme na přání. Své prosby a vzkazy nám posílejte na e-mail studio@radioceskakanada.cz nebo přímo do zpráv nebo komentářů tady na facebooku. Tohle všechno ostatně platí i pro všechny další dny. V první den našeho vysílání si s vámi budou od mikrofonu povídat Milan Soldán a Simona Palová.

Nejen na první den vysílání pro vás zveme zajímavé hosty, kteří mají co říct. Představíme také některé z dalších našich spolupracovníků a moderátorů. Pro více informací sledujte náš facebookový profil – a povídejte si s námi!

Jsme s vámi v našem kraji.

Začíná letní pohoda a to u nás na území České Kanady a v blízkém okolí znamená, že se koná hromada zajímavých a zábavných akcí. V sobotu se budeme na dálku účastnit například Jahodobraní v jindřichohradeckém Zahradním centru, zajímavého závodu rádiově ovládaných modelů aut pod názvem 25 hodinovka na hradeckém dopravním hřišti, nebo fotbalových zápasů Sokola ve Slavonicích.

To ale nejdou zdaleka všechny tipy na strávení příjemného dne – z těch dalších doporučujeme například historickou slavnost Rožmberské veselí, kterou mají připravenou v Třeboni. Všechny vaše tipy a pozvánky rádi uvítáme na facebooku nebo na e-mailu info@radioceskakanada.cz.