Publikováno: 30.01.2019 20:55

Kapela Wohnout i během kapelního volna nezahálí a zve fanoušky do své maringotky. Singl „Miss Maringotka“ ze stejnojmenné desky vznikal v lesích u Ústí nad Labem.

„Natáčeli jsme na úžasném místě. Maringotky všeho druhu korespondovaly se skalnatou oázou plnou čerstvého sněhu. A byla zima. Naše role byly stanoveny přesně tak, jak to k nám sedí. Tedy tři zaprášené báby a Matěj drsnej švihák,“ popisuje natáčení Honza Homola.

Tentokrát příběhový videoklip natočil opět Michal Skořepa, se kterým kapela poslední dobou ráda spolupracuje.

Wohnouti jsou hraví. Na minulém klipu "Bída s nouzí" jsem si užil, že si můžu hrát a na Miss Maringotce jsem si směl hrát ještě víc. Není běžné, abyste poslali kapele jako scénář první totální schízu, co vás napadne s tím, že to s kapelou ještě proberete, a oni Vám napíšou, že to celé berou. Natáčení se muselo stihnout za jeden den, takže co jsem si vymyslel, musel jsem si vyžrat. Je ale třeba podotknout, že všichni kluci v čele s Matějem ve svých hereckých výkonech neudělali chybu. Takže to byla radost. Dostkrát jsem za kamerou měnil trenky. Baví mě točit pro Wohnouty pomalu víc než pro vlastní kapelu,“ komentuje natáčení režisér.

Hlavní roli vedle členů Wohnout dostala jediná dáma, a to pražská burleska a malířka vystupující pod jménem Therese Rosier. Nakouknout za ní do maringotky můžete zde:

https://youtu.be/HItYS1cpZu4

Kapela se za hudební nástroje vrátí na začátku března, kdy startuje jarní část turné k novému albu.

 

Tourné jaro 2019

 

1.3. Krnov – Kofola

2.3. Brno – Sono

8.3. Hořovice – KD

9.3. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum

15.3. Ústí nad Orlicí – KD

16.3. Jihlava – DKO velký sál

22.3. Karlovy Vary – Lidový dům

23.3. Sušice – Sokolovna

29.3. Mladá Boleslav – Škoda Muzeum

30.3. Tábor – Palcát

5.4. Jindřichův Hradec – KC Jitka

6.4. Ústí nad Labem  - Doma

12.4. Frýdek Místek  - Stoun

13.4. Olomouc  S-cube


banner

Sledujte nás