Publikováno: 01.02.2019 14:10

Zhruba 89 milionů korun. takovou částku pro další vlnu letošních dotračních programů se rozhodli krajští radní uvolnit na svém poslením zasedání ve čtvrtek 24. ledna. Programy byly vyhlášeny o den později.

  • Zájemci o dotace se mohou hlásit od pondělí 25.únpra do pátku 8. března do 12 hodin. Potvrtdil to náměstek hejtmanky Pvel Hroch s tím, že největší sumu si mezi sebou rozdělí mladí sportovci. „V rámci programu Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve výkonnostním sportu to konkrétně činí 33,5 milionu korun,“ upřesnil náměstek hejtmanky.
  • Podporu získají nové obory na vysokých školách i hasiči
  • Hroch namátkou jmenoval i další dotační tituly, jako například podporu nových oborů na vysokých školách ve výši 4 miliony, pětimilionovou neinvestiční dotaci pro dobrovolné hasiče či podporu vzdělávání lékařů ve výši 750 tisíc korun. „Novinkou pak je pětimilionová dotace na podporu filmových pobídek,“ uzavřel náměstek hejtmanky.
  • Leták se všemi krajskými dotačními programy na rok 2019 je pro zájemce k dispozici na recepci Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích (hlavní budova) nebo na níže uvedeném odkazu na krajském webu

banner

Sledujte nás