Publikováno: 20.03.2019 20:39

Zpěvák ALEC BENJAMIN je jedním z největších zjevení prvních měsíců roku 2019. Jeho singl Let Me Down Slowly momentálně patří k nejúspěšnějším písničkám v rádiích i na internetu.

Nestává se často, aby tuzemský digitální prostor a rádia udávaly celoevropský trend. V případě skladby Let Me Down Slowly a jejího úspěchu v hitparádách však patříme k premiantům. V přehledu nejhranějších písniček je Benjaminův hit druhý, mezi nejstreamovanějšími singly ho u nás najdete na čtvrtém místě. V globálním žebříčku Spotify se přitom pohybuje na pomezí druhé a třetí desítky. Tklivá písnička se českým posluchačům zjevně zalíbila rychleji než ostatním.

Sotva plnoletý mladík z Phoenixu sám sebe nazývá vypravěčem. Zatímco většina jeho kolegů dnes klade důraz na precizní produkci, Alec si vystačí s lo-fi zvukem. Inspirován Eminemem i Paulem Simonem tvoří podmanivé písně plné emocí, které mohou v minimalistickém pojetí vyniknout. V Americe už stihl zabodovat s několika skladbami, ale teprve singl Let Me Down Slowly mu zajistil pozornost i v dalších zemích. Původně skladbu vydal už v polovině loňského roku, letos zájem o ni přiživil novou verzí, ve které mu hostuje hvězdná Alessia Cara.

 

YouTube video: https://youtu.be/50VNCymT-Cs


banner

Sledujte nás